Jaki róż dla cery naczynkowej wybrać? Nasze porady!

Wybór odpowiedniego różu do policzków wydaje się bajecznie prosty, prawda? Teoretycznie wiemy, jakie kolory lubimy i w których czujemy się najlepiej… Mimo to nieodpowiedni odcień tego kosmetyku może sprawić, że nasze policzki będą zbytnio się wyróżniać na tle całości stworzonego przez nas makijażu.

Róż do policzków, a skóra naczynkowa

Policzki to obszar szczególnie wrażliwy w przypadku cery naczynkowej. Posiada ona naturalne skłonności do nabiernia różowego kolorytu. Jej właścicielki obawiają się tego, że nałożenie kosmetyku jeszcze bardziej podkreśli naturalną tendencję cery do uzyskiwania czerwonawej barwy. Zanim więc przejdziemy do nakładania różu, odpowiednio dużo uwagi powinnyśmy poświęcić temu, by nasza cera nabrała odpowiednich kolorów jeszcze przed jego nałożeniem. Miejsce, w którym rumień występuje wyjątkowo intensywnie pokrywamy podkładem oraz korektorem o mocnych właściwościach kryjących. Pamietaj, że jeśli jesteś tak zwanym „ciepłym typem urody” powinnaś wybierać róże o nieco chłodniejszych tonach. W przypadku, gdy ciepły pigment różu połączysz z ciepłym pigmentem podkładu w efekcie możesz uzyskać pomarańczowy efekt. Z kolei, jeśli Twój typ urody jest „chłodny” śmiało możesz sięgnąć po róże do policzków o nieco cieplejszym odcieniu. Nakładanie chłodnego różu na chłodny odcień podkładu może sprawić, że będziemy wyglądać blado i smutno.

Te kolory będą idealne –> pastelowy róż, brzoskwinia, ciepły beż, zgaszona oberżyna

Tych kolorów unikaj –> czerwień, odcienie karminowego, cegła, malina, wiśnia

Róże do policzków od PASTEL Cosmetics

Poznaj niezwykłą gamę róży do policzków od PASTEL Cosmetics. Wybieraj pomiędzy klasycznymi rożami do policzków w kamieniu, a produktami kremowymi. Nasze innowacyjne róże do policzków w kremie pozwolą Ci na łatwe blendowanie i stopniowe budowanie koloru. Znajdziesz tam odcienie idealne dla cery naczynkowej – od delikatnego beżu, poprzez pudrowy róż, na zgaszonych odcieniach oberżyny kończąc. Jesteś miłośniczką tradycyjnego róż w kamieniu?